CINAHL İndex ve Türkiye Atıf Dizini

"Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Dergisi" CINAHL Index'e (2008) ve Türkiye Atıf Dizinine (2010) kabul edilmiştir. Bilgi için başlığı tıklayınız.

http://www.atifdizini.com/journals/tr-index.html

CINAHL : Cumulative Index to Nursing & Allied Health Literature

1940 yılından beri, hemşirelik ve hasta bakımı konularındaki 3.000’e yakın dergiyi indeksleyen kendi alanındaki temel danışma kaynağıdır. 1.200’e yakın dergide yayınlanan makalelerin, atıf bilgilerini ve kaynakçalarını kullanım sunmaktadır. National League for Nursing ve American Nurses Association yayınlarını tümüyle indekslemektedir. Hemşirelik, biyomedikal tıp, sağlık bilimleri, halk sağlığı veri tabanının içerdiği temel disiplinlerdir. Veri tabanı hemşirelik ve ilişkili akdemik disiplinlerdeki kitapları, tezleri, bildirileri, gör-işit materyallerini, eğitsel dokumanları ve “evidence-base care” dokumanlarını da kullanıma sunmaktadır.

CINAHL veritabanının 2006 yılında itibaren tam metin versiyonu üretilmeye başlanmıştır. CINAHL’in tam metin versiyonu, 620’den fazla akademik hemşirelik dergisini, 220’ye yakın tam metin kitabı 1937’den günümüze kullanıma sunmaktadır.

Ulaşım İçin: http://www.cinahl.com/library/library.htm adresinden "Journal List" linkinden sonra da "CINAHL Plus (Download)" linkinden listeye ulaşılabiliyor.(Dergimiz listenin 96. sayfasında yer almaktadır.)

Tüm hakları Hemşirelikte Araştırma Geliştirme Derneği'ne aittir, izinsiz alıntı yapılamaz.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş tasarım, kodlama, hosting Bey Bilgisayar